Felolvasók

Felolvasók logojaA plébániai munkatársak egyik sajátos közössége, a felolvasók csoportja több lépésben szerveződött. Már hosszú évekkel ezelőtt is voltak testvérek, akik a vasárnapi miséken rendszeresen olvasták az olvasmányokat. A plébános atya kezdeményezésére 2009-ben a felolvasók egy lelki csoporttá alakultak. Minden hón
ap végén előre egyeztetjük, hogy ki mikor szolgál.. Szolgálatunk jelképe az a szép fakereszt, amelyet a csoport megalakulása után plébános atyánk áldott meg egy szentmise keretében.

Lelki és gyakorlati felkészülésünket összejöveteleink segítik.

Évente kétszer tartunk találkozót a plébános atya vezetésével. Az összejöveteleinken mindig választunk egy központi témát, amely a szentírásról, a szolgálatról, a szolgálatot végzők elkötelezettségéről szól. Ezek az alkalmak elmélyítik liturgiai ismereteinket, fejlesztik mozgás- és beszédtechnikánkat, segítenek abban, hogy mélyebb átéléssel, szebben és kellő alázattal közvetíthessük a Szentírás szavait.

A felolvasók csoportja időnként változik: aki más feladatot kap, vagy családi körülményei miatt (elköltözik, stb.) nem tudja ellátni a szolgálatot, annak helyére új tagokat hívunk, várunk.

A felolvasó csoport jelenlegi névsora:

Jézus Szíve nővérek

Benkovics Borbála