2018. február 25.

Nagyböjt 2. vasárnapja

1. Isten éltessea névnapjukat, születésnapjukat és a házassági évfordulójukat ünneplő Testvéreket.
  2. A héten pénteken este ¼ 6-kor a keresztutat a házas csoportok előimádkozásával imádkozzuk, felajánlva házaspárjainkért.
  3. Ma a katolikus iskolák számára van országos gyűjtés.
  4. A héten csütörtökön 17 órától első csütörtöki Szentségimádást tartunk, szombaton pedig 17 órától első szombati Rózsafűzért imádkozzuk. A héten első péntek lesz, ne feledkezzünk meg az engesztelésről.
  5. Március 3-án, szombaton plébániai lelki napot tartunk délelőtt 10 órától 14 óráig, mely segítséget adhat a nagyböjti lelki készületünkben. A lelki napon lesz lehetőség a szentgyónás elvégzésére, a bűnbánati liturgia ½ 1-kor kezdődik a templomban. Batyus ebédre hozzunk magunkkal szendvicset.
  6. Március 4-én, vasárnap a ½ 11-es szentmise keretében lesz a betegek szentségének kiszolgáltatása. Fontos, hogy a szentség felvételére szívünket megtisztítva szentgyónással készüljünk. Gyónási alkalmak: hétfőtől péntekig reggeli és esti misék előtt fél órával, péntek este 1 órával, vagy előre egyeztetett időpontban. Ha valakinek szüksége van segítségre a templomba való eljutáshoz, kérjük, időben jelezze a sekrestyében vagy az irodában. Ugyanúgy kérjük, hogy aki segítséget tud felajánlani autóval történő szállításban, szintén jelezze.
  7. Szintén március 4-én, vasárnap az esti misén kerül sor az új katekumenek ünnepélyes befogadására.
  8. Tartós élelmiszert gyűjtünk a szegények javára jövő vasárnaptól, március 4-től 11- Az adományokat a templomban a Szent Antal szobor előtt kérjük elhelyezni.
  9. Idén is szeretnénk Passiójátékkal emlékezni Krisztus megváltó szenvedésére. Várjuk azon testvéreket, akik szívesen részt vennének az előadásban. Jelentkezni a sekrestyében és az irodában lehet.
  10. Idén is várjuk a házaspárokat egy hétvégi lelkigyakorlatra, amelyet március 23-tól 25-ig tartunk Máriabesnyőn. Jelentkezni a kis asztalon található jelentkezési lap leadásával lehet február 28-ig. A lelkigyakorlatot Tampu-Ababei József plébános vezeti. Szeretettel várjuk a fiatal és idősebb házaspárokat egyaránt.
  11. A Jézus Szíve Nővérek 49 órás lelkigyakorlatot tartanak 16-26 év közötti fiatal lányoknak március 15-17 között. További információ és jelentkezési lehetőség a Nővéreknél.
  12. Három alkalomból álló Családi Katekézis sorozatot indítunk a plébánián alábbi vasárnapokon: március 18., április 15. és május 13. Szeretettel várjuk az egész családot: szülőket és gyermekeiket egyaránt, óvodás kortól. A Családi katekézis az elsőáldozói programmal párhuzamosan lesz, gyermekek és fiatalok kor szerinti csoportokra lesznek osztva. Jelentkezni jövő vasárnaptól lehet a 9-es szentmisét követően.
  13. Szentmise intenciót a sekrestyében és az irodában is lehet íratni, amennyiben van szabad hely, akár az adott szentmise előtt is.
  14. Az egyházi hozzájárulás rendezhető személyesen a sekrestyében vagy az irodában, illetve csekken vagy átutalással.

MISEREND 2018. február 25-március 3.

… = még nincs miseszándék

Vasárnap